30.01.2015

Reguły tworzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

---

Działając na mocy rozporządzenia z art. 13 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, publikujemy, zaktualizowany w wyniku konsultacji, dokument w wersji 1.0, zwany Regułami, zawierający polską implementację standardu HL7 CDA na potrzeby elektronicznych dokumentów medycznych przetwarzanych na Platformie P1.

Dokument w wersji 1.0 określa między innymi reguły tworzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, definicje struktur dokumentów medycznych, wymagalność danych oraz słowniki lub ich podzbiory, których należy użyć do klasyfikacji informacji umieszczanej w dokumentach medycznych. Zdefiniowano także format wyświetlania elektronicznych dokumentów medycznych zgodnych z tymi regułami.

Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA jest dostępna w serwisie Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia.

Wersja angielskojęzyczna dokumentacji, skierowana przede wszystkim do zagranicznych ekspertów zainteresowanych polską implementacją standardu HL7 CDA, pozbawiona jest zakładki „Wizualizacja”.

Polska Implementacja Krajowa HL7 CDA w wersji anglojęzycznej jest dostępna w serwisie Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia.

Opublikowany przez: Marlena Woźniak
Data publikacji: 30.01.2015 17:44
Rejestr zmian
30.01.2015 17:44 Marlena Woźniak Utworzono artykuł
powrót do góry